PAMPELIŠKOVÝ MED
500 květů pampelišky, 2 citrony, 2 litry vody, 2 kg cukru
Květy nasbíráme za slunečného dne, nejlépe v poledne, dáme do velkáho hrnce, zalejeme vodou a necháme aspoň hodinu stát, aby vylezla případná haveť. Citrony opereme v horké vodě, nakrájíme k pampeliškám a vše povaříme 15 minut. Přikryté necháme louhovat 24 hodin. Přecedíme a vymačkáme přes plátno, přidáme cukr a vaříme do zhoustnutí 1,5 až 2 hodiny. Horké plníme do sklenic. Pro vylepšení chuti můžeme přidat meduňku, mátu, celou skořici, pomeranč, prostě kdo, co má rád. JITROCELOVÝ MED
4 hrsti listů jitrocele, 2 citrony, 2 litry vody, 2,5 kg cukru
Natrháme listy jitrocele, musí být před květem, jinak listy nemají žádnou sílu. Opereme ve vodě, natrháme na kousky, spaříme vodou, přidáme omyté, na kolečka nakrájené citrony a přikryté necháme louhovat 24 hodin. Přecedíme a vymačkáme přes plátno a svaříme s cukrem do zhoustnutí. Horké plníme do sklenic.


SEDMIKRÁSKOVÝ MED
500 květů sedmikrásky, 1 citron, 750g cukru, 750 ml vody
Za slunečného dne natrháme plně rozvité květy sedmikrásky, dáme do hrnce a přelijeme vařící vodou. Přidáme na kolečka nakrájený, omytý citron a necháme louhovat do druhého dne. Vylisujeme přes plátno, přidáme cukr a svaříme do zhoustnutí. Horké plníme do sklenic.


HLUCHAVKOVÝ MED
4 hrsti hluchavkových květů, 1/2 litru vody, 1 kg cukru, 4 citrony
ZA slunečného dne natrháme květy hluchavky, dáme do nádoby, prosypeme cukrem, zakapeme šťávou z jednoho citronu, promícháme a necháme v chladu aspoň půl dne. Přidáme vodu, svaříme a necháme vychladnout. Přecedíme a vylisujeme přes plátno, přidáme zbytek cukru, šťávu z citronů a zahřejeme k bodu varu. Odstavíme, necháme vychlednout a postup opakujeme, než nám med nezhoustne.


MEDUŃKOVÝ SIRUP
Asi 20 delších stonku meduňky, 1 kg cukru, 20citrony, 1,7 litru vody
Listy přelijeme převařenou, vychledlou vodou a necháme louhovat do druhého dne. Přecedíme přes plátno, přidáme šťávu z citronů, cukr, přivedeme k bodu varu, 3 minuty povaříme a je hotovo.


BEZINKOVÝ MED 
1 kg květů černého bezu, 1 litr vody, 1kg cukru, 1 citron
Květy povaříme cca 15 minut spolu s nakrájeným citronem, přikryté necháme louhovat do druhého dne. Přesedíme a svaříme s cukrem do zhoustnutí.


MÁTOVÝ MED
4 hrsti máty peprné, 1 litr vody, 1 citron, 1 kg cukru
Natrháme mátu, můžeme celé stonky i s květem, spaříme vodou, přidáme citron a necháme louhovat do druhého dne. Přecedíme, přidáme cukr a svaříme do zhoustnutí.


KOPŘIVOVÝ MED
250 g kopřiv, 1,5 litru vody, 1 kg cukru, šťáva ze dvou citronů
Kopřivy trháme před květem. Namočíme do vlažné vody a necháme 24 h louhovat. Pak převaříme a opět necháme 24 h louhovat. Zcedíme přes plátno, přidáme šťávu z citronů, cukr a svaříme do zhoustnutí.


BEZINKOVÝ LIKÉR
2 litry bezinkových kuliček, 1 litr vody, 1 kg cukru(může být i méně, jak kdo má rád), 2 lžičky zrnkové nebo instantní kávy, 1/2 litru rumu nebo čisté vodky.
Bezinky vaříme v litru vody 15 minut. Přecedíme přes plátno, přidáme cukr, povaříme 5 minut, ochutíme, necháme přejít varem a zalijeme alkoholem.
Snímek 3138.jpg
Snímek 1111.jpg
Snímek 1116.jpg
,,3.jpg
10177940_873954715953839_3349746018838016803_n.jpg
xflrqbmhpiogeh-b.jpg
oojdaiyxlzrfts-b.jpg
-ll.jpg
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one