Snímek 1177.jpg
Celá naše rodina má ráda zvířata, přírodu a hlavně klid, proto jsme naše ,,nové,, bydlení, situovali na okraj vesnice, kde lišky dávájí dobrou noc a kde nám a hlavně našim dětem a zvířátků nebude nic chybět. Já i můj manžel se od mala zajímáme o koně, manžel dříve víc aktivně ve sportu, já jsem spíš rekreační jezdec na pohodové vyjížďky v přírodě. Ještě než ,,přišly,, naše holčičky, měli jsme tu koní pět, naše dvě kobylky a tři valachy na ustájení. V létě jsme pořádali pro pár dětí tábory s intenzivní výukou na koni, pro veřejnost vyjížďky, vozili jsme děti při místních akcích a občas zajeli na nějaké ty hoby závody. Postupem času, jak jsem neustále těhotněla, už to fyzicky nešlo utáhnout, manžel měl svoji práci a všechno ostatní tu zbylo na mě, takže momentálně tu mam už jen tu svoji kobylku Gavotku. Díky menšímu množství koní se nám zvětšil prostor pro ostatní zvířata, o kterých už napíšu níže, a další snad budou přibývat.

Touha po vlastním mléce a sýrech mě přivedla na myšlenku, že bych si pořídila kozu.Když jsem však zjistila, že na výrobu 1kg sýra je potřeba skoro 10 litrů mléka a dobrá koza nadojí v průměru 2 litry, bylo potřeba pořídit koz víc.Alespoň 2.Nakonec jsme dovezli 3 a já se na nich stala tak závislou, že po 3 letech máme koz 14 a 1 kozla :)
A když už máme to svoje zdravé mléko, sýry, tvaroh, nebylo by na škodu také nějaké to maso :) Takže se dá říct, že už jsme soběstační, co se kuřecího a vepřového masa týče.Chováme brojlery, kachny husy, kohouty, krůty, krocany a z vepřů vietnamská prasata.A samozřejmě slípky na vajíčka.

Další mojí vášní jsou morčátka.Můj hobby chov má 13 chovných samiček a 7 samečků, směs jedinců s PP i bez, různých barev.
Také u nás nechybí tlupa koček, která se stará o deratizaci hospodářství, a na všechno dohlíží 3 psi.
,,--.jpg
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one